Nasze Przedszkole funkcjonuje w budynku wolnostojącym z przylegającym dużym ogrodem, będącym odpowiednim miejscem do zabaw dla dzieci, które sukcesywnie wzbogacane jest w nową roślinność i sprzęt rekreacyjny. Baza przedszkola jest systematycznie wzbogacana, przekształcana oraz dostosowywana do potrzeb dzieci. Do dyspozycji wychowanków są 4 funkcjonalnie urządzone, estetyczne, przestronne
i słoneczne sale zabaw oraz sala gimnastyczna. Pomoce dydaktyczne i zabawki zgromadzone na terenie sal zapewniają dzieciom wielozmysłowe poznanie rzeczywistości. Poprzez swoją atrakcyjność warunkują zaangażowanie dzieci, inspirują je do działania oraz eksperymentowania, w każdej klasie znajduje się sprzęt komputerowy, co umożliwia nauczycielkom uatrakcyjnienie dzieciom zajęć wykorzystując multimedialne programy edukacyjne.

Nad podejmowanymi działaniami placówki oraz tworzenia wychowankom jak najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju, aktywnego
i twórczego działania czuwa wykwalifikowane grono pedagogiczne, sukcesywnie poszerzające swoją wiedzę i umiejętności. W placówce realizowana jest program wychowania przedszkolnego zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego oraz programy wspomagające, których dobór uzależniony jest od możliwości i zainteresowań wychowanków danej grupy. Ponadto realizowany jest program adaptacyjny dla dzieci nowo przybyłych, rozpoczynających edukację przedszkolną.

Celem nadrzędnym naszej placówki jest wykształcenie w dzieciach poczucia własnej wartości tak, aby wkraczanie wychowanków w kolejne etapy edukacji było dla nich przyjemnością. W związku z tym placówka wszystkie swoje działania opiera, zgodnie z „Konwencją Praw Dziecka”, na akceptacji każdego wychowanka oraz podnoszenia jego własnej wartości. Nasze Przedszkole realizuje również ogólnopolskie programy
i projekty wspierające wszechstronny rozwój dzieci.

Głównym priorytetem i wizją placówki jest praca pod hasłem „W zdrowym świecie zdrowe dziecię”. Przedszkole posiada m.in. certyfikaty potwierdzające poziom pracy:

• Wojewódzki Certyfikat Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie
  • Certyfikat Placówki Innowacyjnej 9/2012
  • przyznana akredytację w programie ERASMUS+ „Młodzież w działaniu- Wolontariat Europejski” (Certyfikat organizacji goszczącej)
  • Certyfikat Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych)
  • Certyfikat wczesnej profilaktyki antynikotynowej
  • Certyfikat Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej

Placówka podejmuje ciągłe starania w zdobywaniu szerokiego grona sprzymierzeńców, w związku z tym współpracujemy z:

• Filią Biblioteki Rejonowej Nr 10
  • łódzkimi teatrami lalkowymi: „Arlekin”, „Pinokio”, „Baśniowa kawiarenka”
  • Fundacją ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego
  • panią Urszulą Pakułą
  • telewizją TOYA
  • Wydziałem Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta Łodzi
  • Osiedlowym Domem Kultury „Dąbrowa”
  • Stowarzyszeniem Kobiety.lodz.pl
  • służbami bezpieczeństwa: Strażą Miejską, Komisariatem Policji, Strażą Pożarną
  • Szkołami Podstawowymi Nr 64, 190
  • Przedszkolami Miejskimi Nr 117, 119, 129.

Nasze Przedszkole jest organizatorem „Galerii Sztuki” przedsięwzięcia artystycznego związanego
z realizacją projektu przedszkolnego. Obejmuje prezentacje oraz konkursy literacki, recytatorski
i plastyczny. Podczas tejże uroczystości następuje również wręczenie „Złotych ksiąg” placówkom oświatowym i kulturalnym propagującym czytelnictwo i działalność kulturalną.

Od 2010 roku bierzemy udział w projekcie „Wolontariatu Europejskiego” – „Młodzież w działaniu” (obecnie ERASMUS+). Nasza placówka w ramach wolontariatu gości wolontariuszy krajów UE. Celem działań wolontariatu jest nauka dzieci tolerancji wobec różnorodnych kultur i narodowości, poznanie życia w innych krajach Unii Europejskiej oraz przekazanie wiedzy o naszym regionie osobom goszczącym.

Nasze Przedszkole charakteryzuje się otwartością na rodziców, którzy mogą obserwować swoje dziecko
o każdej porze dnia i w każdej sytuacji. Efektem owocnej współpracy jest aktywność rodziców w pracach na rzecz całej społeczności przedszkolnej oraz ich liczne uczestnictwo w organizowanych wspólnie uroczystościach i imprezach okolicznościowych. Tradycyjne zebrania realizowane są w formie warsztatów zabawowych dla całych rodzin.

Osiągnięcia przedszkolaków promowane są na zewnątrz poprzez udział dzieci w konkursach, festiwalach, turniejach organizowanych przez inne placówki oraz instytucje, zdobywając znaczące nagrody i wyróżnienia. Włączają się również w akcje charytatywne na rzecz potrzebujących.

Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkola publikowane są na stronie internetowej placówki https://pm126.schoolpage.pl/ oraz stworzonym profilu przedszkola na portalu Facebook -> KLIKNIJ TUTAJ