Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

nasze Przedszkole, wspólnie z 24 innymi łódzkimi przedszkolami od 20 września 2024 r. będzie brało udział w projekcie Łódź Ratunkowa.

Głównym celem projektu jest nauczenie dzieci, jak reagować w sytuacjach kryzysowych, jak również promowanie postaw prospołecznych i obniżenie lęku przed udzielaniem pomocy.

Łódź Ratunkowa jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę edukacji w zakresie pierwszej pomocy wśród najmłodszych. Dzięki profesjonalnie prowadzonym warsztatom, przeszkoleniu nauczycieli przedszkola oraz zaangażowaniu społeczności, jesteśmy w stanie stworzyć trwałą wartość, która przyniesie korzyści zarówno dzieciom, jak i całemu społeczeństwu.

Środki finansowe niezbędne do realizacji projektu w wysokości 161634,00 zostały pozyskane z MEN w ramach programu Ministra Edukacji „Kto Ty jesteś? – Polak mały” dzięki zaangażowaniu dyrektorów Przedszkoli Miejskich nr 55, 106 i 151 oraz działającemu od wielu lat na rzecz łódzkich przedszkoli Stowarzyszeniu Wspierania i Rozwoju Edukacji „Otwarte Drzwi”.

Łódź Ratunkowa