Szanowni Państwo,

W załączeniu przekazujemy książkę dla dzieci pod tytułem „Roksolana na tropie dobra”.

Wciągająca opowieść o relacjach, wytrwałości i… skarbach Polski. Gdy Roksolana przyjeżdża w odwiedziny do babci mieszkającej na Podlasiu, nie podejrzewa nawet, jak szalona czeka ją przygoda. Ośmioletnia Ukrainka w towarzystwie Pana Rysia, Pana Żubra i słowiańskiego ducha lasu – Leszego rusza w niezwykłą podróż, by rozwiązać zagadkę tajemniczych zniknięć polskich dóbr narodowych.

Książka ma walor edukacyjny i stanowi „elementarz” dla dzieci, przedstawiając im kontekst kulturowo-społeczny jaki panuje w Polsce. Książka ma za zadanie ułatwić integrację dzieci ukraińskich ze społeczeństwem polskim.

Poniżej także kody QR – po ich zeskanowaniu można pobrać książkę na komputer czy smartphone.

Roksolana na tropie dobra